Fotoğraf galerisi Geri

Eylül 2012 - Kuzey Karolayna, ABD

Cemalnur Sargut davet edildiği University of North Carolina at Chapel Hill'de çeşitli derslere katılmıştır.

Mart 2012 - ABD

Cemalnur Sargut, davet edildiği University of North Carolina at Chapel Hill'de çeşitli derslere katılmış ve ayrıca "Islam Tasavvufu Ne Demektir? Velayet Anlayışı" [What Is Islamic Spirituality? How to be a Friend of God] konulu halka açık bir konferans vermiştir. 

Bursa Konferansı - 11 Mart 2012

Cemalnur Sargut 11 Mart 2012 tarihinde Orhangazi Belediyesi Gönüllü Evi'nin düzenlediği konferansa katıldı. Bursa Kent Konseyi Kadın Meclisi tarafından 'Dünya Kadınlar Günü' etkinlikleri kapsamında Atatürk Kongre Kültür Merkezi Orhangazi Salonu'nda söyleşi düzenlendi. Cemalnur Sargut'un konuşmacı olarak katıldığı 'Kadının yeri' konulu söyleşiye, binlerce kişi katıldı.

Ken'an Rifai İslam Araştırmaları Kürsüsü

İslâm dinini tasavvuf bakış açısıyla anlatabilmek ve İslâm’ın gülen yüzünü göstermek amacıyla 12 Şubat 2009 tarihinde Chapel Hill Kuzey Karolayna Üniversitesi, Dinî Etüdler Bölümü’nde “Kenan Rifai İslâmî Araştırmalar Seçkin Profesörlük Kürsüsü” (Kenan Rifai Distinguished Professor of Islamic Studies) kuruluş çalışmaları başlatılmıştır.

2008 Ekim ABD

Cemalnur Sargut, Chapel Hill Kuzey Carolina Üniversitesi'nde, yüksek lisans ve doktora öğrencilerinin katıldığı "Kuran ve Tasavvuf" konulu bir konferans verdi.

Bir Kul Bir Resul Sergisi

İstanbul - Türk ve İslâm Eserleri Müzesi'nde, 1 - 15 Nisan 2007 tarihleri arasında "Bir Kul Bir Resûl" isimli sergi, Türk Kadınları Kültür Derneği Genel Merkezi ve İstanbul Şubesi'nin ortak çalışmalarıyla Altay Kültür San'at ve Eğitim Vakfı ve Ailem Derneği ile işbirliği yapılmıştır.

Gönül Sohbetleri

28 Şubat 2007 Maltepe Belediyesi Kültür Merkezi'nde yapılan Gönül Sohbetleri programından çekilmis fotoğraflar. Programa Prof. Dr. Mahmut Erol Kılıç katılmıştır.

Kutlu Dogum 2006

8 Nisan 2006. Hz. Muhammed'in doğumunun 1435'inci senesi vesîlesiyle Türk Kadınları Kültür Derneği, Cenan Vakfı ve Altay Vakfı ile birlikte ikinci Kutlu Doğum programı yapılmıştır.

Fatih Belediyesi Konferansı

19 Ekim 2006 Perşembe gecesi, Kasımpaşa Çocuk yurdu'nda verilen iftardan sonra Fatih Belediyesi'nin davetlisi olarak, Belediyenin önündeki Şark kahvesinde halka açık bir sohbet yapılmıştır.

Rumi Festivali

Amerika'nın Kuzey Carolina eyâletinde, Chapel Hill şehrinde Hz. Mevlâna'nın doğum yıl dönümü dolayısıyla 30 Eylül 2000 tarihinde düzenlenmiş,  adına "Rumi Festivali" denilen, sohbet ve kutlama etkinliklerine konuşma yapmak üzere Cemalnur hanım davet edilmiştir. Amerika'dan ve başka ülkelerden davet edilmiş diğer gönül ehli ile yapılan sohbetlere ilgi yoğundu. Batının Hz. Mevlânâ'ya hissettiği yakınlık, insanoğlunun kendini arayışına bir misaldir.

Fatih Üniversitesi

28 Mayıs 2004 Fatih Üniversitesi'nce düzenlenen eğitim ile ilgili toplantıya Türk Kadınları Kültür Derneği İstanbul Şubesi adına katılarak TÜRKKAD'ın eğitim projelerinden ve çalışmalarından bahsedilmiştir.

Aile Sempozyumu 2006

6 Haziran 2006 İstanbul Büyükşehir Belediyesi adına, Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda Türk Kadınları Kültür Derneği İstanbul Şubesi ve Ailem Derneği işbirliği ile "Biz Bir Aileyiz, Türkye'yiz" programı gerçekleştirilmiştir.

Pakistan 2006

15 Nisan 2006 Uluslar arası Tasavvuf Derneği Lahor Şubesi'nin tertib ettiği Mevlid Kandili kutlamaları çerçevesinde "Hz. Muhammed ve Rabbül Alemin Oluşu" konulu tebliğ verilmiştir.

Haber Grubu
Cemalnur Sargut'un ders, konferans ve televizyon programları ile ilgili duyuruların yapıldığı gruba katılmak için duyurucemalnurorg+subscribe@googlegroups.com adresine boş bir mail gönderebilirsiniz.